Oferta turystyczna Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego

 

Wariant II

Propozycja dwudniowego programu

 

 „Jabłkowa przygoda”

Program jednodniowy dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym - grupa do 20 osób.

 

 

 

„W kulinarnym niebie z kulturalnym epizodem” – wizyta w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Podziwianie wystaw obrazów, starych fotografii z regionu i mini galerii ludowej, a jako dodatek coś dla ciała – słodki poczęstunek  pieczonymi jabłkami z miodem,  owocowymi bułeczkami i pachnącymi podpłomykami popijanymi mlekiem, niczym z babcinej kuchni.

 

  „Wrota jutrzenki” – zwiedzanie  pocysterskiego zespołu kościelno - klasztornego

w Koprzywnicy, poznanie bogatej historii, niezwykłości i duszy majestatycznej budowli.

Gra terenowa-pora ruszać na poszukiwania cysterskiego skarbu. Wędrując trasą questa uczestnik zabawy pozna ciekawa historię i odkryje wiele zaskakujących tajemnic niezwykłego miejsca w Koprzywnicy. Na końcu trasy na wędrowców czeka piękna pieczęć i szkatułka skarbów.

 

 Wizyta w 100-letnim młynie w Trzykosach, oddalonym o 3km od Koprzywnicy, odrobina historii, obejrzenie wystawy wyrobów rękodzielniczych, m.in. autorskiej biżuterii, obrazów, wyrobów bibułkarskich, kompozycji florystycznych z możliwością ich zakupu.

 

Warsztaty bibułkarskie  tzw. „kręcenie” kwiatów z bibuły pod okiem bibułkarki i właścicielki młyna Alicji Krawczyk. Wystarczy być, aby zgłębić  tajniki tej niezwykłej sztuki  i przekonać się jak piękne kwiaty mogą  rozkwitać w naszych dłoniach…

 

Z wizytą w  tłoczni soków rodziny Osowskich – „Sam Ray” w Polanowie, zapoznanie się

z procesem  produkcji naturalnych soków, z lokalnych owoców i warzyw oraz ich degustacja. Istnieje możliwość zakupu świeżych soków.

 

Malowanie na trawie, czyli plener na tle sadu z jabłkiem w roli głównej, pod okiem plastyka z Domu Kultury w Koprzywnicy i przy wykorzystaniu różnych technik malarskich, zakończony wystawą prac – w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych istnieje możliwość zorganizowania pleneru w Domu Kultury.

 

Relaks na koniec przygody-spacer po sadzie jabłoniowym, wiosną podziwianie kwitnących sadów, jesienią rumieniących się kolorowych owoców  jabłoni, sesja zdjęciowa.

 

 

 

Cena:

Opisany pakiet kształtuje się w cenie od 30 do 40zł/osobę. W przypadku  rezygnacji z niektórych punktów programu cena ulegnie zmianie.

 

INFO: Alicja Stępień 606-464-932

 

Szczegółowe informacje/Organizator:

Stowarzyszenie „Sandomierski Szlak Jabłkowy”

Obrazów 121

27-641 Obrazów

email: ssj@op.pl

www.szlakjablkowy.pl